Do Holandii i Niemiec w kartonowym pudełku

W obecnych czasach nietrudno natknąć się na rodzinę, która ma swoich krewnych poza granicami kraju. Emigracja zarobkowa stała się już czymś tak naturalnym, że nikogo nie dziwi. Poza pozytywami, w postaci uzyskiwania godziwego wynagrodzenia za pracę, przebywanie za granicą niesie za sobą sporo wyzwań logistycznych. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że np. paczki do Holandii i paczki do Niemiec najczęściej zawierają polskie produkty codziennego użytku.

Paczka z odrobiną polskiej duszy

Szczególnie tego typu uciążliwości odczuwają osoby, które ponad wszystko uwielbiają naszą rodzimą żywność. Nie będzie odkryciem stwierdzenie, że rodacy przybywający do obcych krajów nie są w stanie przyzwyczaić się do miejscowego menu. Dobrym przykładem będzie tutaj przytaczana powyżej emigracja holenderska i niemiecka.

Każdy kto choć raz miał okazję jechać rejsowym busem do tych krajów zauważył zapewne, że paczki do Holandii i paczki do Niemiec przewożone są tym samym środkiem transportu. Co więcej codziennie z terenu naszego kraju wyjeżdżają dziesiątki tego typu przejazdów, dowożąc do miejsca docelowego, oprócz osób, także niezliczone ilości towarów zapakowanych w paczki.

 

Dowolne przesyłki do Niemiec czy Holandii

Sytuacja taka doprowadziła ostatecznie do wyodrębnienia się nowego segmentu branży, którego przedmiotem są tylko i wyłącznie paczki do Holandii i paczki do Niemiec. Oczywiście przewozy realizowane są także do innych regionów Europy, także na Wyspy Brytyjskie. Jednakże to w kierunku naszych zachodnich sąsiadów i północnej części Beneluksu kieruje się najwięcej z nich. Warto przy tym zauważyć, że na tym nie zamyka się możliwość przesyłania rzeczy poza granice Polski. Z równie dużym powodzeniem można bowiem wykorzystać tradycyjną pocztę lub kuriera, aby paczki do Holandii i paczki do Niemiec dotarły do miejsca swojego przeznaczenia. Różnica sprowadza się głównie do wagi, jaką może osiągnąć przesyłka tego typu, która w przypadku poczty i kurierów jest zazwyczaj ograniczona do kilkudziesięciu kilogramów.